Trening medytacji
w Minazee – jak się odbywa?

Minazee to miejsce, gdzie medytacji uczą się lekarze, informatycy i ludzie biznesu.

Trening medytacji w gabinecie Minazee

Umawiasz się i przyjeżdżasz. Czeka na Ciebie: parking, przytulny gabinet i wygodny fotel. Pierwsze spotkanie to bezpłatne konsultacje, na których mamy szansę się poznać i dowiedzieć więcej o naszych wstępnych oczekiwaniach. Ty powiesz czego oczekujesz, a ja dowiem się, czy i jak mogę Ci w osiągnięciu tego pomóc. Współpracuję z osobami, które są zdecydowane na wprowadzenie zmian w swoim życiu. Celem jest obudzenie Twojego pełnego potencjału, poprzez uwolnienie Cię od automatycznych zachowań, które utworzyły się przez całe Twoje życie.

Minazee - Neuromedytacja - Kamila Orlińska - kurs medytacji

Jeśli zdecydujesz się na współpracę, zanim zaczniemy trening medytacji, rozpoczniemy od pomiarów fal mózgowych i bioparametrów, m.in.: oddechu, przewodności skóry i bicia serca, żeby zorientować się jak działa cały Twój system. Na podstawie wyników i wywiadu opracowywany jest indywidualny plan nauki medytacji, technik relaksacyjnych i innych rozwiązań, które będą pomagać Ci w osiągnięciu celów. Pierwszy etap współpracy trwa 2-3 miesiące. 6 tygodni to absolutne minimum, żeby dać Twojemu mózgowi czas na wytworzenie nowych połączeń i wyrobienie codziennego nawyku medytowania. W tym czasie wdrażamy trening medytacji w formie planu, który oparty jest o profil fal mózgowych i innych bioparametrów.

Neurofeedback – gwarancja skuteczności

Spotykamy się raz lub dwa w tygodniu – częstsze spotkania to bardziej zaawansowany wariant współpracy, przynoszący lepsze efekty. W czasie sesji będziesz trenować medytację dopasowaną do Ciebie razem z neurofeedbackiem – punktem zwrotnym naszej współpracy. To tutaj zaczyna się magia, ale taka, którą możesz zobaczyć na ekranie i usłyszeć w głośnikach.

Gdy zbliżysz się do pożądanego w danej medytacji stanu umysłu muzyka będzie głośna. Natomiast gdy się od niego oddalisz, ona też będzie przycichać. Skąd wiadomo jaki jest pożądany stan umysłu? Z badań naukowych nad mnichami, którzy mają za sobą nawet 30 000 godzin medytacji. Fascynujące jest to, że mnisi praktykujący ten sam styl medytacji osiągają te same wyniki, nawet jeśli pochodzą z różnych klasztorów.

Właśnie dzięki temu neurofeedback nauczy Cię medytacji dużo szybciej i dużo łatwiej. Tradycyjne metody wymagają lat praktyki. A największym problemem jest fakt, że tak naprawdę nie da się werbalnie wytłumaczyć, jak medytować. W Minazee dowiesz się tego w czasie rzeczywistym – to właśnie na tym polega wyjątkowość tej metody i jej skuteczność.

Jeśli zdecydujesz się na współpracę, zaczynamy od pomiarów fal mózgowych i bioparametrów, m.in.: oddechu, przewodności skóry i bicia serca, żeby zorientować się jak działa cały Twój system. Na podstawie wyników i wywiadu opracowywany jest indywidualny plan nauki medytacji, technik relaksacyjnych i innych rozwiązań, które będą pomagać Ci w osiągnięciu celów. Pierwszy etap współpracy trwa 2-3 miesiące. 6 tygodni to absolutne minimum, żeby dać Twojemu mózgowi czas na wytworzenie nowych połączeń i wyrobienie codziennego nawyku medytowania. W tym czasie wdrażamy trening medytacji w formie planu, który oparty jest o profil fal mózgowych i innych bioparametrów.

Minazee – więcej niż sprzęt

Sam sprzęt jednak nie wystarczy – narzędzia to nie trening medytacji. A celem jest, żeby nauczyć Cię medytować, nie uzależnić od sprzętu albo dać okazjonalny relaks. Dlatego między spotkaniami pracujesz z medytacją prowadzoną w postaci pliku audio. Naukę wspomagamy różnymi aplikacjami, technikami oddechowymi i zadaniami poszerzającymi Twoje umiejętności i percepcję.
Na zakończenie pierwszego etapu robimy ponownie pomiar fal mózgowych – taki sam, jak na początku. To pozwoli nam zobaczyć na ekranie efekt Twojej pracy i to, jak neuroplastyczność wpłynęła na Twój mózg poprawiając jego równowagę.

O trenerce neuromedytacji

Spokój w mieście Gdańsk - Minazee - Neuromedytacja - Kamila Orlińska

Kamila Orlińska

Ma 43 lata i na co dzień pomaga w nauce medytacji przy pomocy biofeedbacku i neurofeedbacku w gabinecie neuromedytacji w Gdańsku. Jej nietypowe i nowoczesne podejście do medytacji wynika z pasji do nauki i technologii. Skończyła Fizykę Techniczną i Matematykę Stosowaną na PW, pracowała 15 lat w jednych z największych korporacji świata (LG Electronics, NXP Semiconductors, Valeo, Thomson Reuters) jako informatyk i konsultant DevOps. Jest zwolenniczką praktycznych, rzetelnych i potwierdzonych rozwiązań i właśnie z tego powodu szkoliła swoje umiejętności trenerskie w różnych ośrodkach zagranicą (Niemcy, Szwajcaria, Wielka Brytania i USA) zdobywając przy tym szereg poważanych certyfikatów.

“Cały sekret tkwi w dostosowaniu medytacji do stylu życia i Twojego umysłu. Mnie dojście do takiej świadomości zajęło wiele lat. Teraz pomagam tym, którzy się uczą, żeby ich droga była łatwiejsza, krótsza, bezpieczniejsza i … co najważniejsze – pożyteczna” – mówi Kamila i tym kieruje się pomagając klientom w uodpornieniu się na stres, uwolnieniu umysłu od schematów i wyciskaniu z życia najwięcej, jak tylko się da poprzez świadome użycie swoich zasobów – czasu, pieniędzy i energii.

Możesz ją śledzić w wielu miejscach na stronie Facebook, kanale Youtube, na Linkedin i Instagram.

Opnie o pracy z Kamilą Orlińską

Zakończyłam cykl treningow umyslu u Minazee – Kamila Orlińska – Neuromedytacja. Minazee to pierwszy w Polsce gabinet Neuromedytacji, a Kamila to była programistka z 30 letnim doświadczeniem związanym z medytacją. Zdecydowałam się na ten kurs po pierwsze z ciekawości, a po drugie dlatego, że są niezbite dowody naukowe dla działania tych metod.
Odpowiednie oprogramowanie i urządzenia pokazywały kiedy mój mózg wytwarza najwięcej fal alfa – niesamowite doświadczenie. (Fale alfa są rejestrowane gdy jestesmy zrelaksowan i wyciszeni.)
Jak mawia Kamila nie ma czegoś takiego jak zła medytacja lub medytacja, która nie wyszła. Jednak dzięki profesjonalnemu trenerowi mam teraz większą świadomość tego w jaki sposób ćwiczyć swój mózg. Uczyć go podejmowania lepszych dla mnie decyzji, większej koncentracji, łatwiejszego przejścia do relaksacji i wyciszenia.
Nie ukrywam, że przyswojona wiedza będzie mi także pomocna w pracy jak trener personalny i medyczny” 

Natalia Świenc – V-ce Mistrzyni Świata w Fitness, finalistka Mistrzostw Europy oraz dwukrotna Mistrzyni Polski w Fitness

„W gabinecie Kamili Orlińskiej zastałem solidną dawkę wiedzy trenerki i nowoczesny sprzęt, który pozwala zobaczyć swoje postępy i zrozumieć, jak medytować. Na swoim przykładzie dowiedziałem się, jak medytacja może pozytywnie wpłynąć na moje życie. Na co dzień dużo pracuję, mam techniczne wykształcenie i przekonują mnie tylko twarde dowody. W Minazee nie ma miejsca na zbędne dekoracje, co uważam za wielki plus tego miejsca.
Dzięki pracy z panią Kamilą dowiedziałem się o sobie zupełnie nowych rzeczy, a byłem pewny, że wiedziałem już sporo zanim przekroczyłem próg Minazee. Najważniejsze jest jednak to, że dzięki tej współpracy wiele z tych rzeczy udało mi się w końcu zastosować w codziennym życiu. To dzięki odpowiednim proporcjom mobilizacji i wyrozumiałości, wymagań i cierpliwości, które cechują pracę z Kamilą Orlińska.” 

Krzysztof Kosowski – przedsiębiorca

Kamila jest moją przewodniczką w świecie medytacji. Zawsze chciałam tego doświadczyć, ale cała otoczka wokół, skutecznie mnie zniechęcała. Tylko ja, mój oddech i moje ciało, niezwykłe doznanie. Totalne zanurzenie w sobie, odczarowanie, odarcie z jakiegokolwiek mistycyzmu, z czym zawsze miałam problem.
I praktykowanie naturalnego oddechu, co zawsze wydawało się oczywiste, a takie nie było.
Kamila jest niezwykłą osobą o ogromnej wiedzy na temat procesów jakie zachodzą w naszym umyśle w rożnych sytuacjach typu stres, przygnębienie, empatia, radość.
Polecam bardzo osobom, które chciałyby wznieść się na wyższy poziom swojego poznania i poprawić komfort życia.” 

Joanna Weyna – projektantka

„Dzisiaj w Minazee – Kamila Orlińska – Gabinet Neuromedytacji Kamila zbadała moje fale mózgowe. Nigdy mi nikt nie powiedział, że mam piękne fale alfa i mam ich tak wiele.
Kolorowe wykresy na ekranie wiele powiedziały o moim kreatywno artystycznym mózgu, zdrowym, prawidłowo działającym i jak się okazuje całkiem „zrealaskowanym” o lekkiej asymetrii półkul mózgowych w części czołowej. W byciu świadomym cenną wiedzą jest to, jakich narzędzi w pojmowaniu świata używamy, a nasz mózg jest owym narzędziem percepcji, potrafi nam zaburzać interpretacje i wpływać na to jak odbieramy rzeczywistość.
Dla ciekawskich polecam. Dla zestresowanych i tych z problemami z koncentracją zalecam obowiązkowo. Przyda się także wszystkim tym, którzy bez piłowania siły woli chcieliby zwiększyć swoją produktywność, ale nie kosztem własnego zdrowia.” 


Patrycja Okła – Fotograf

Do czego masz dostęp w gabinecie neuromedytacji - Minazee

Wstępny pomiar Twoich fal mózgowych i innych bioparamatreów

Na początku współpracy mierzymy fale mózgowe w różnych punktach mózgu i sprawdzamy jak pracuje i jak przełącza się między zadaniami. Robimy test koncentracji MOXO, żeby sprawdzić kondycję Twojego mózgu w porównaniu z grupą kontrolną odpowiednią dla Twojego wieku. Sprawdzamy też, jak działa cały Twój system w spokojnym oddechu i jakie są jego możliwości w zakresie relaksowania się i odpoczynku. 

Nauka medytacji i oddechu relaksacyjnego w domu.

Od samego początku otrzymujesz do dyspozycji pliki audio z medytacjami. Jedną z nich będziesz praktykować w domu codziennie, ale nie zajmie to dużo czasu (ok. 15 minut). Do pomocy będziemy też używać różnych technik relaksacyjnych, aplikacji i innych pomocy. Na czas 2-3 tygodni wypożyczasz też urządzenie Inner Balance do treningu oddechu w domu.

Wprowadzanie medytacji jako nowego nawyku do Twojego życia

Najważniejsze jest praktykowanie medytacji codziennie, dlatego będziesz szukać pory dnia i miejsca, które sprzyjają utrzymaniu regularnej praktyki. Oprócz tego, będziesz otrzymywać zadania, które pomogą Ci korzystać z zalet medytacji na co dzień. 

Nauka medytacji z informacją zwrotną w czasie rzeczywistym

Wiedza o tym jak pracuje Twój mózg, do czego jest najbardziej przyzwyczajony, a co przychodzi mu z trudem da nam informację, jakiej medytacji najbardziej potrzebujesz. Z neurofeedbackiem będzie Ci łatwiej nauczyć się jak wejść w pożądany stan umysłu, który dla Twojego mózgu może być pewnym wyzwaniem.

Pomoc w uzyskaniu odpowiedniego stanu umysłu z dodatkowym wsparciem

Jeśli wejście w pożądany stan umysłu będzie dla Ciebie wyjątkowo trudne, użyjemy różnego rodzaju pomocy. Do dyspozycji mamy gogle AVE (Audio-Video Entrainment), gogle VR, olejki eteryczne i dobór muzyki – wszystko dopasowane do Ciebie na miarę z jednoczesnym pomiarem fal mózgowych. 

Zadania i instrukcje pomagające Ci na korzystanie ze zalet praktyki medytacji na co dzień

Zadania domowe są dopasowane do tego, co dla Ciebie jest na tym etapie życia najważniejsze: umiejętność odpuszczenia, umiejętność zmobilizowania się, docenienia przyjemności i lepszej organizacji czasu. Przez cały czas otrzymujesz dodatkowe zdalne wsparcie i odpowiedzi na wszelkie pytania i wątpliwości.

Możliwość uczestniczenia w programie dla zaawansowanych

Po ukończeniu pierwszego etapu współpraca przybiera swobodny tryb i kolejne spotkania dostosowane są da Twoich potrzeb. Masz możliwość przystąpienia do kolejnego etapu, którego celem jest utrzymanie wewnętrznego spokoju niezależnie od czynników, zewnętrznych, działań innych ludzi, krytyki, czy nawet Twoich wewnętrznych emocji.

Pomiar końcowy, który porównamy z pomiarem początkowym

Na koniec pierwszego etapu mierzymy ponownie fale mózgowe i porównujemy go z początkowym. To nam da informacje, czy praktyka wpływa na Twój mózg neuroplastycznie. Na pewno są na to większe szanse, jeśli będziesz praktykować medytację systematycznie.

Czy jest inna droga?

 

Kursów, spotkań i szkoleń z zakresu medytacji i mindfulness jest wiele. Problem często polega na ich jakości i na tym, że nie bardzo wiadomo, co wybrać dla siebie. Dobranie medytacji do współczesnego trybu życia i do charakterystyki Twojego mózgu jest kluczowe. Neuromedytacja bierze pod uwagę wiedzę na temat pracy mózgu i tego jak medytacja na niego wpływa. Gabinet Minazee jest pierwszym w Polsce miejscem, gdzie możesz trenować neuromedytację. Jest to jedyne miejsce w Polsce, gdzie fuzja tradycyjnych technik i nowoczesnej technologi pomoże Ci nauczyć się medytować szybciej, skuteczniej i bezpieczniej.