Misja Minazee

Mind Maze Free

Mind Maze Free - Nasza misja

Umysł wolny od labiryntu

Tryb autopilota – małpi umysł

„Małpi umysł” – tak Chińczycy nazywają umysł zapełniony automatycznym działaniem, reaktywnością bez przemyślenia, zmęczony tak bardzo, że nie jest w stanie się skoncentrować. W dzisiejszym zabieganym trybie życia może to przydarzyć się każdemu. Czasem taki stan trwa przez kilka dni, czasem do najbliższego urlopu, a czasem prawie permanentnie. Tracimy wtedy kontrolę nad swoim życiem i mamy wrażenie, że na nic nie mamy wpływu, że nie jesteśmy szczęśliwi. 

 Jest wiele przyczyn, które mogą doprowadzić nasz mózg do takiego stanu: stres, nadmiar zadań, brak czasu, zła dieta, brak odpoczynku, brak sportu, brak snu, stany zapalne spowodowane przez substancje toksyczne. Jesteśmy coraz bardziej zmęczeni, zadania zajmują nam jeszcze więcej czasu. Zostaje nam jeszcze mniej czasu na to, by się zregenerować. Jak wyjść z takiego labiryntu? Sprawić, by nasz mózg był bardziej wydajny, by szybciej się regenerował, a my byśmy mieli więcej czasu dla siebie i bliskich? Jak zapanować nad myślami, aby móc skoncentrować się w pracy na zadaniach, a w domu na rodzinie? Dobrze jest wtedy, sprawdzić jak pracuje nasz mózg w czasie różnych zadań i co pomaga mu:

  • pracować bardziej wydajnie

  • skuteczniej odpoczywać

  • sprawniej zasypiać

 

MINd mAZe frEE – MINAZEE 

Minazee to akronim od Mind Maze Free – to symbol wyzwolenia umysłu od natłoku myśli, od zamglenia, od trybu autopilota. To umiejętność zarządzania swoją energią i czasem, tak aby konsekwentnie dążyć to tego, co jest dla nas priorytetem i być szczęśliwym. To dojrzała świadomość tego, co jest dla nas ważne i zdolność do podejmowania mądrych decyzji. Otwieramy przed klientami drzwi do takiej ścieżki. Dobieramy narzędzia w postaci treningu medytacji, aktywności, muzyki, najnowszych technologii i aromaterapii wybranych tak, by były odpowiedzą na indywidualne potrzeby. Swoją propozycję opieramy na pomiarach biofeedback takich jak: fale mózgowe, rytm serca, respiracja, temperatura i przewodność skóry. Wszystko po to, by mózg dostał dokładnie to, co jest mu potrzebne, by jak najlepiej korzystać ze swoich możliwość. Nie ma tu żadnego strzelania w ciemno, robimy pomiary przed i po, a różnicę widzisz na ekranie.