Misja Minazee

Możliwości Twojego
Mózgu

Misja Minazee

Potencjał Twojego Mózgu

Do czego zdolny jest Twój umysł?

Każdy z nas miewa lepsze i gorsze dni. Czasem nasz umysł jest „zamglony” lub nieustannie się zamyśla. Czasem koncentracja wychodzi nam lepiej i wtedy łatwo nam się pracuje, mamy dużo energii i rozsądnie podejmujemy decyzje. Do czego może być zdolny mózg, który jest w bardzo dobrej kondycji przez dłuższy czas? Każdy wie, że systematyczny trening w dowolnej dyscyplinie sportowej pozwala osiągnąć wyjątkowe wyniki. Podobnie jest z umysłem. Coraz głośniej jest o wyjątkowych osiągnięciach ludzkiego mózgu i są one udokumentowane naukowo. To nie jest już tylko pogłoska, czy legenda z dalekiego wschodu, teraz to są sławy zachodniego świta, które sprawiają, że poprawia się podręczniki uniwersyteckie. 

Wim Hof – gorący holender

Mieszkający w Amsterdamie Wim Hof jest światowej sławy autorytetem osób morsujących. Jego trening opiera się na wystawieniu na zimno, oddechu i koncentracji.  Opisuje ten specjalny stan jako „podkręcanie wewnętrznego termostatu”. Dzięki temu przebiegł maraton w okolicach bieguna północnego w Finlandii  i wspiął się na Mount Everest. W obu aktywnościach był tylko w szortach! Potrafi też nurkować w bieliźnie pod lodem. W zaawansowanych badaniach udowodniono, że Wolf umie podnieść poziom kortyzolu i obniżyć poziom cytokiny tylko przy użyciu technik medytacyjnych. To powoduje, że jego system immunologiczny staje się nie do ruszenia. Ale po co Wim to robi? Jego misją jest miłość. Tak to twardy facet a ogromnym dystansem do siebie, ale jego celem jest niesienie ludziom świadomości o tym, co mogą osiągnąć, tylko i wyłącznie dzięki pracy nad sobą i mózgiem. Wszystko zaczęło się w 1995 roku, kiedy przeszedł załamanie po utracie żony, które popełniła samobójstwo. Wierzy, że jego metoda prowadzi do wyleczenia z chorób psychicznych i traumy. Jego misją jest sprawienie, byśmy byli szczęśliwi, zdrowi i silni.
 

Vidyamala Burch – kobita, która ujarzmiła ból

Vidyamala rodziła się w Nowej Zelandii. Teraz mieszka w okolicach Manchester. Żyje z bólem placów od kilkudziesięciu lat. Od 35 lat medytuje i wypracowała metodę, które pomaga osobom żyjącym z chronicznym bólem i ciężkimi chorobami. Jej metoda pozwala im korzystać z życie pomimo ograniczeń, które ich dotknęły. Jest jednak bardzo istotne, że jednocześnie pomaga to na samą intensywność odczuwania bólu. Wpływ medytacji na odczuwanie bólu jest badany na zachodzie coraz częściej w ostatnim czasie. Vidyamala bierze w tych badaniach czynny udział a jej misją jest przynieść ukojenie wszystkim tym, których dotknęły ból, cierpienie i chorobę.

Bill Gates – „medytacja to wspaniałe narzędzie”

Bill Gates znany jest ze stworzenia firmy Microsoft i procesy za praktyki monopolistyczne. Czy zajmuje się teraz? Wraz z żoną walczą o poprawę świata – dosłownie. Walczą z polio i biegunką w krajach rozwijających się, walczą o nieszkodzącą środowisku energię. Bill uważa medytację za wspaniałe narzędzie poprawiające koncentrację. Ma prawie 70 lat a jego mózg pracuje nadal na bardzo wysokich obrotach, kiedy próbuje rozwiązać problemy dzisiejszego świata. Dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat medytacji na swoim blogu.
 
 W przygotowaniu Jim Kwik, Elon Must, Dave Asprey i inni.
Więcej o Treningu umysłu czytaj tutaj.

możliwości twojego mózgu