Breathworks® - MBPM
Mindfulness Based Pain and Illness Management

KURS ONLINE
8 spotkań co sobotę
START: 03.04.2021 10:00

Kurs prowadzony w ramach akredytacji prowadzącej
w wyjątkowej cenie 307 PLN

Vidyamala Burch kurs Breathworks

Breathworks® – MBPM – Trening radzenia sobie z bólem i chorobą oparty na uważności

Podstawą stworzenia kursu były osobiste doświadczenia jednej z twórców metody – Vidyamali Burch, która od kilkudziesięciu lat żyje z przewlekłą chorobą pleców spowodowaną urazami kręgosłupa i częściową paraplegią. Teraz każdy z nas, kto zmaga się z ciężką chorobą i/lub powikłaniami po niej może skorzystać z tej metody, by poprawić jakość swojego życia. Jest to ośmiotygodniowy kurs, który:

– wzmacnia naturalne mechanizmy samouzdrawiania
– pozwala uporać się z bólem lub dysfunkcją jak spadek kondycji, mgła mózgowa 
– pomaga zredukować stres, lęk, rozdrażnienie i wyczerpanie

Jak działa kurs MBPM?

Kurs MBPM jest tworzony przez kobietę, która medytacją i uważnością poradziła sobie nie tylko z bólem, ale też z bezradnością, która mu towarzyszyła. To niesamowity przykład wewnętrznej siły, którą ma w środku każdy z nas. Czasem wystarczy tylko pokazać, gdzie ją znaleźć. Jednocześnie metoda jest odświeżoną wersją dużo starszych kursów opierając się mocno na współczesnych badaniach i osiągnięciach nauki.

Chociaż MBPM jest podobny do redukcji stresu opartego na uważności (MBSR) i terapii poznawczej opartej na uważności (MBCT), MBPM zapewnia określone zastosowania dla osób żyjących z bólem i chorobą. Podstawową zasadą MBPM jest to, że już jesteśmy kompletni i że poprzez praktykowanie uważności i współczucia możemy na nowo odkryć naszą kompletność.

MBPM podkreśla transformacyjną moc praktyk uważności i współczucia, aby wspierać dogłębną zmianę w doświadczaniu bólu fizycznego, psychicznego i emocjonalnego. Podejście to zwraca również szczególną uwagę na uważność w życiu codziennym i oferuje unikalny program uważnych ruchów – Mindful Movement.

MBPM pomogło uczestnikom kursu z chorobami obejmującymi przewlekły ból, rak, fibromialgię, szum w uszach, stwardnienie rozsiane, bóle mięśniowo-szkieletowe, zapalenie stawów, udar, zespół Pageta, przewlekłą niewydolność nerek, cukrzycę, neuropatię, nadpobudliwość. Jest też wspaniałą szansą dla wszystkich, którzy borykają się z postkowidowymi powikłaniami.

Jakie są dowody na to, że MBPM działa?

W przypadku pacjentów z przewlekłym bólem i chorobami przewlekłymi wykazano:

– program Breathworks MBPM ma znaczący wpływ na myślenie katastroficzne (prezentacja na dorocznym spotkaniu naukowym British Pain Society 2017); 

– badanie jakości życia w przewlekłym bólu przeprowadzone przez Lamé i in. (2003) wykazało, że „katastrofalne skutki bólu okazały się być najważniejszym pojedynczym predyktorem jakości życia. Szczególnie funkcjonowanie społeczne, witalność, zdrowie psychiczne i ogólny stan zdrowia są znacząco związane z katastrofalnym bólem ”. 

– znaczącej poprawie samopoczucia psychicznego pacjentów i poczucia zdolności kontrolowania objawów bólu dzięki programowi MBPM (Brown i Jones, 2010), 

– akceptacji bólu, zmniejszeniu ruminacji i bezradności oraz poprawie nastroju (Cusens et al. 2010), 

– korzyści utrzymują się nawet przez 8-9 lat (Long et al 2016).

 

Według Johna Kabat-Zinn’a:

„Oparte na uważności zarządzanie bólem Breathworks (MBPM) jest najbardziej wszechstronnym, dogłębnym, aktualnym naukowo i przyjaznym dla użytkownika podejściem do nauki życia z przewlekłym bólem i przywracania sobie życia, jakie znam. Nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę bezpośrednie podejście Vidyamali osobiste doświadczenia z poważnymi obrażeniami, intensywna rehabilitacja i odkrycie potrzeby samodzielnego wyzdrowienia, aby zoptymalizować długoterminowe samopoczucie. Ogromnie podziwiam Vidyamalę, jej podejście może uratować Ci życie i zwrócić je Tobie. „

 

Kurs prowadzi:

Kamila Orlińska

Ma 30 lat doświadczenia w medytacji i korzystaniu z jej zalet w codziennym życiu, Dobrze wie jaką rezyliencję można dzięki temu uzyskać. Po zawodzie modelki i krupierki skończyła Fizykę Techniczną i Matematykę Stosowaną na Politechnice Warszawskiej. Przez 15 lat pracowała jako specjalista i konsultant IT wprowadzając projektowe i międzyprojektowe standardy dla największych korporacji świata (LG Electronics, Thomson Reuters, Valeo, NXP Semiconductors).

 

Dziś jest mentorem rozwoju umysłu, trenerem medytacji, stanu flow, odmiennych stanów świadomości i rozwoju świeckiej duchowości. Praktykę wspiera osiągnięciami nauki i technologii: neuromedytacją, neurofeedbackiem, wirtualną rzeczywistością oraz stymulacją światłem i dźwiękiem AVE. Z pasją dzieli się swoim bogatym doświadczeniem w szukaniu własnej ścieżki i własnego sensu życia.

Możesz ją śledzić w wielu miejscach w mediach społecznościowych:  FacebookYoutubeLinkedin i Instagram.

Kamila Orlińska mentor medytacji, trener mocy, medytacja Warszawa

Opis kursu online Breathworks® MBPM

Kurs medytacji trwa 8 tygodni. Spotykamy się w każdą sobotę o tej samej porze na platformie zoom. Przydadzą Ci się: łącze internetowe, smartfon albo laptop z kamerą i około 3 godzin spokoju tego dnia, krzesło albo poduszki do medytacji. W tej podróży będą Ci towarzyszyć:

– książka „Mindfulness dla zdrowia” (do samodzielnego kupienia)

– nagrane przez Kamilę Orlińską medytacje w postaci plików mp3

– zeszyt ćwiczeń, który pomaga w wykonywaniu zadań domowych

Uczestnicy będą mieli szansę na kontaktowanie się między sobą i z prowadzącą w specjalnie utworzonej grupie na FB. Jest to bardzo cenne wsparcie w trakcie trwania całego kursu i po nim.

Kurs zawiera:

– medytacje: Skan Ciała, Uziemiający Oddech, Współczująca Akceptacja, Skarb Przyjemności, Otwarte Serce i Połączenie

– instrukcje stosowania uważności w codziennym życiu

– zajęcia z uważnego ruchu – Mindful Movement

– pracę z myślami i emocjami

– trening zmiany nawyków

 

Czy jest inna droga?

W Internecie jest mnóstwo ofert kursów mindfulness. Ten kurs jest wyjątkowy pod względem swojej subtelności i skuteczności jednocześnie. Długość medytacji jest dostosowana nie tylko do dzisiejszego stylu życia, ale też do możliwości osoby zmagającej się z problemami zdrowotnymi. Jednocześnie w prowadzeniu każdego kursu mindfulness ogromne znaczenie ma wiedza i doświadczenie osoby prowadzącej. Kamila Orlińska tym kursem pracuje na zwieńczenie akredytacji z Breathworks, ale jej doświadczenie w pracy z ludźmi sięga dużo głębiej, bo aż do samego mózgu. Kamila na co dzień uczy medytacji badając jednocześnie fale mózgowe praktykujących osób, doskonale wiedząc jakimi ścieżkami błądzi ludzki umysł.

Inwestycja

MBPM - Kurs online

307,50 PLN
  • 8 spotkań w sobotnie poranki
  • 8 nagranych medytacji mp3
  • Zeszyt pracy w formie online
  • Kontakt z innymi uczestnikami i prowadzącą w grupie na FB